Tisk Shortlink

2003

Počátky flyballového družstva Hop Trop Prague se datují do února 2003, kdy se Míle Vrbové podařilo „zblbnout“ prvních pár nadšenců a pod příslibem účasti na mistrovství Evropy, které se ten rok konalo v Holandsku, je donutit k pravidelnému tréninku (tehdy ještě na cvičišti v Praze-Hostivicích). Kromě již zmíněné Míly Vrbové a její trpasličí pudličky Ginny sem patřili Ivana Vlasáková + maliňačka Kitri, Petra Chalupníčková + kříženec Tim, Šimona Drábková + dobrmanka Sára, Michal Jelínek + šeltie Čita, Katka Pokorná + kříženka Peggy, Simona Hurábová + maliňačka Sheila, Alena Králová + border koliák Igi, Jarka Purkytová + vipetka Easy, Tomáš Ješke + šeltie Belinda, Ivana Patáková + šeltie Roxy, ? + border koliák Bigi, Jarda Kosnar + maliňačka Hazel, Petr Pacák + vipet Agbar. Začínali jsme na vypůjčených překážkách a s vypůjčeným jednodírovým boxem polského typu – teprve 13.5.2003 jsme poprvé trénovali na vlastním dvoudírovém boxu.

Ne všichni jmenovaní u flyballu vydrželi, někteří se brzy vrátili zpátky k agility, kterému se do té doby věnovali. Například Igi však vypadl ze sestavy kvůli zdravotním problémům. Jeho panička Alena nám alespoň vymyslela krásný a přiléhavý název – HOP TROP, protože v té době byla většina našich běhů „hop nebo trop“.

 První společné „vystoupení“ družstva Hop Trop se odehrálo na mistrovství BCCCZ ve flyballu, které se konalo dne 2.5.2003 v hale v Kladně. Družstvo ve složení Čita-Tim-Peggy-Kitri porazilo všechna ostatní (vesměs borderková) družstva rozdílem třídy a Michal Jelínek s Čitou senzačně vyhrál i soutěž jednotlivců. Na mistrovství BCCCZ se také podařilo doplnit sestavu družstva pro mistrovství Evropy o cennou posilu – border kolii Blackie s Martinou Vondráčkovou.

Ani na mistrovství Evropy v Holandskujsme se neztratili a senzačně jsme zvítězili ve čtvrté divizi, a to jak v sobotním závodě Round Robin, tak i v nedělním Double Elimination. Také jsme ustavili první český rekord – 20,59 s. Podrobnosti o průběhu mistrovství se můžete dočíst ZDE. Oproti mistrovství BCCCZ běhalo ovšem družstvo v poněkud pozměněné sestavě, protože maliňačka Sheila se konečně rozhodla, že ji bude flyball bavit, a běhala o půl sekundy rychleji než na trénincích.

Zleva: Petra Chalupníčková+Tim, Simona Hurábová+Sheila, Ivana Vlasáková+Kitri, Míla Vrbová+Ginny, Martin Loyaza (nabíječ), Michal Jelínek+Čita, Katka Pokorná+Peggy, Martina Vondráčková+Blackie.