Tisk Shortlink

2004

Své působiště jsme přemístili na cvičiště KK Praha-Letňany, a jakmile to počasí dovolilo, začali jsme se svědomitou přípravou na mistrovství Evropy, které se ten rok konalo v Belgii. Naše řady se po mezinárodním úspěchu v předchozím roce rozrostly – začalo přibývat především rychlých border kolií. Od podzimu 2003 jsme začali všechny nováčky cvičit pomocí shootu a s napětím jsme čekali, jestli to bude mít kýžený výsledek a psi nám nebudou brzdit před boxem. První čtyřčlenná skupinka, která prošla touto výcvikovou metodou až k boxu, dopadla 50:50 – dva psi neměli s přechodem na box nejmenší problém (borderka Bára se stala naším nejrychleji vycvičeným psem, neboť na box běhala už po dvou měsících!), druzí dva psi (borderkoliáčtí bratři Laron a Terry) naopak vypadali, že se s boxem nikdy nesmíří a že je to největší podvod, jaký se jim v životě stal. Dobrých psů jsme měli nicméně dost na dvě družstva, neboť jsme mohli počítat také s plzeňským border koliákem Artem a s již osvědčenou borderkou Blackie…a tak vznikli Dream´s Family. Kromě šeltie Čity tvořily toto družstvo samé border kolie (a jeden kříženec border kolie), a všechny byly nějakým způsobem příbuzné na prvního psa border kolie dovezeného do Čech – Dreamera Highland. Proto tedy Dreamova rodina, aneb Dream´s Family, jak vymyslela Martina Vondráčková.

Na mistrovství Evropy nás tedy reprezentovala dvě družstva. V Hop Trop Prague zůstala polovina psů stejných – maliňačky Sheila a Kitri a kříženka Peggy. Nově přibyl kříženec Robin s Markétou Šulcovou, pudlička Ginny s Mílou Vrbovou a border koliák Laron s Alenou Královou. Ála přišla pár týdnů před mistrovstvím o svého skvělého Igiho a Laron, který se s boxem „smířil“ týden před mistrovstvím, se stal alespoň malou náplastí na tuto ztrátu.

Hop Trop Prague na ME 2004
Zleva: Věra Kubičková+Carina (náhradník), Katka Pokorná+Peggy, Ivana Vlasáková+Kitri,
Markéta Šulcová+Robin, Míla Vrbová+Ginny, Alena Králová+Laron, Simona Hurábová+Sheila.

Dream´s Family jeli ve složení borderka Bára + Míša Bakrlíková, borderák Art + Petra Juliusová, borderka Blackie + Martina Vondráčková, kříženec Tim + Petra Chalupníčková, šeltie Čita + Michal Jelínek a borderák Terry + Jitka Slánská. Také Terry „pochopil“ box na poslední chvíli – jako by se oba bratři domluvili. Mimochodem, box…měli jsme dvoudírový, s prohnutou přední deskou, postavený podle belgického vzoru.

Dream´s Family skončili ve 4. divizi na 3. místě, ale zaběhli fantastický český rekord – 18,70 s, Hop Trop Prague po oba dva dny vyhráli 6. divizi a zaběhli „svůj“ rekord – 20,47 s. Více se o celém mistrovství můžete dočíst ZDE.


Dream´s Family na ME 2004
Zleva: Petra Juliusová+Art, Míša Bakrlíková+Bára, Martina Vondráčková+Blackie,
Martin Loayza (nabíječ), Petra Chalupníčková+Tim, Jitka Slánská+Terry, Michal Jelínek+Čita.

Dalším úspěchem Dream´s Family v tom roce bylo naprosto jasné vítězství na srpnovémmistrovství BCCCZ (Hop Trop Prague se tohoto závodu nezúčastnili – více o tomto turnaji ZDE) a na podzim i na 1. mistrovství ČR ve flyballu. Mistrovský titul získali ve složení borderka Bára + Míša Bakrlíková, borderák Terry + Jitka Slánská, borderák Laron + Martin Loyaza a kříženec Tim + Petra Chalupníčková. Hop Trop Prague (tentokrát pod názvem Bouráci Hop Trop) ve složení maliňačka Sheila + Simona Hurábová, maliňačka Kitri + Ivana Vlasáková, borderkoliák Art + Petra Juliusová a šeltie Čita + Michal Jelínek skončili na druhém místě.

Na mistrovství se také poprvé představilo družstvo Hop Trop Prásk, které se stalo jakýmsi rozjezdovým a zkušebním družstvem pro nové flyballové naděje. Ve složení kříženec Leo + Kristýna Sulymová, bígl Mates + Klára Macková, kříženec Robin + Markéta Šulcová a pudlička Ginny + Míla Vrbová zvítězilo ve druhé divizi. Název družstva byl odvozen od zkomoleniny, kterou pro Hop Trop Prague použili belgičtí pořadatelé (Hop Trop Prasque), a byl opravdu víc než výstižný, protože někteří členové tohoto družstva se chovali, decentně řečeno, poněkud nevyzpytatelně a pro družstvo byl úspěch, když doběhli.

Více o celém mistrovství ZDE


Hop Trop Prásk na MČR 2004
Zleva: Kristýna Sulymová+Leo, Markéta Šulcová+Robin,
Klára Macková+Mates, Míla Vrbová+Ginny, Eva Chmelíková (nabíječ)+Flash.