Tisk Shortlink

2005

Sezónu jsme začali tréninky v koňské jízdárně ve Ctěnicích, než jsme po urputné zimě mohli na konci března znovu začít využívat prostor kynologického cvičiště v Letňanech.

V půli března jsme vyjeli do Katowic na mistrovství Polska ve flyballu, kde Dream´s Family ve složení Bára – Terry – Laron – Tim zvítězili a Hop Trop Prague ve složení Sheila – Kitri – Leo – Robin – Ginny skončili druzí, to vše v konkurenci pěti polských družstev. Kříženec Tim se nadto stal i mistrem Polska v soutěži jednotlivců. Více o mistrovství Polska ZDE.

Pro účast na mistrovství Evropy jsme připravovali družstva v následujícím složení:

Dream´s Family – borderka Bára + Míša Bakrlíková, borderák Terry + Alena Králová, borderka Angee + Jitka Slánská, kříženec Tim + Petra Chalupníčková, šeltie Čita + Michal Jelínek. Citelnou ztrátou byla neúčast borderkoliáka Larona, jehož nový paníček Martin Loyaza, náš bývalý nabíječ, na flyball poněkud zanevřel, a dlouhodobé zranění borderkoliáka Arta. Jako náhradník byla tedy do družstva zařazena border kolie Fanynka s Bárou Štouračovovu.


Dream´s Family – Eager´s Cup
Zleva: Alena Králová+Terry, Michal Jelínek+Čita,
Míša Bakrlíková+Bára, Jitka Slánská+Angee, Petra Chalupníčková+Tim.

Složení Hop Trop Prague – maliňačka Sheila + Simona Hurábová, maliňačka Kitri + Ivana Vlasáková, kříženec Leo + Kristýna Sulymová, pudlička Ginny + Míla Vrbová, kříženec Robin + Markéta Šulcová, kříženec Jim + Martina Točeková.

Součástí příprav na ME byl mimo jiné i turnaj Eager´s Cup uspořádaný jako vzpomínka na borderkoliáka Igiho, který nás před rokem opustil. Dream´s Family ve složení Bára – Terry – Angee – Tim – Čita zvítězili, Hop Trop Prague ve složení Sheila – Kitri – Leo – Robin skončili třetí (za holandským družstvem Flying Dutch). Senzací bylo čtvrté místo „záložního družstva“ Hop Trop Prásk, ve kterém se zaučovali hned čtyři psi – kříženec Jim s Martinou Točekovou, kernteriér Alp s Dianou Vyskočilovou, beauceronka Berta s Evou Havlovou a border kolie Fanny s Bárou Štouračovou. Pudlička Ginny a bígl Mates patřili již mezi ostřílené flyballové matadory. Více o turnaji Eager´s Cup ZDE.


Hop Trop Prague – Eager´s Cup
Zleva: Diana Vyskočilová (nabíječ), Markéta Šulcová+Robin,
Ivana Vlasáková+Kitri, Simona Hurábová+Sheila, Kristýna Sulymová+Leo.

Ačkoliv jsme se na mistrovství Evropy, které se v tom roce konalo v Německu, svědomitě připravovali, nakonec jsme se rozhodli na něj vůbec nejet. Důvodem byl naprosto nepochopitelný přístup pořadatele, který nám poskytl mylnou informaci o stanovení vstupních a mezních časů (seed time a break-out time), v důsledku čehož byla obě naše družstva zařazena do neodpovídajících divizí. I přes relativně včasné odhalení tohoto problému už se nám nepodařilo německého pořadatele přimět, aby rozdělení družstev do divizí změnil. Investovat za takových okolností do účasti na mistrovství a ještě riskovat, že se nám třeba zkušení Belgičané v první divizi (kam byli nepochopitelně zařazeni i Dream´s Family) vysmějí, se nám opravdu nechtělo…

A tak jsme ten rok závodili téměř výhradně na domácích turnajích. Dream´s Family je vyhrávali jako na běžícím pásu – červnový letňanský turnaj ve složení Bára – Terry – Angee – Tim – Čita a srpnovémistrovství BCCCZ ve složení Bára – Terry – Angee – Blackie – Tim – Čita. Zvítězili i na 2. mistrovství republiky, které se konalo v Nové Vsi. Vítěznou sestavu tvořili borderka Bára + Míša Bakrlíková, borderkoliák Terry + Lucka Planá, borderka Angee + Jitka Slánská, borderkoliík Laron + Martin Loyaza, kříženec Tim + Petra Chalupníčková a šeltie Čita + Michal Jelínek.

Hop Trop Prague statečně odběhali dva turnaje (letňanský a brněnský) pouze ve čtyřčlenném složení: Kitri – Leo – Jim – Ginny, a pokaždé skončili na druhém místě. Paradoxně až na třetím místě se umístili ve chvíli, kdy se jejich sestava rozrostla na šest psů (maliňačka Kitri + Ivana Vlasáková, kříženec Leo + Kristýna Sulymová, kříženec Jim + Martina Točeková, borderka Fessy + Šárka Seemanová, pudlička Ginny + Míla Vrbová, parsonka Tessa + Renča Kvěchová) a začala se stabilizovat, a sice na mistrovství ČR.

Složení Hop Trop Prásk se také značně stabilizovalo, a sice do sestavy bígl Mates + Klára Macková, kříženec Robin + Markéta Šulcová, kernteriér Alp + Diana Vyskočilová, borderka Fanny + Bára Štouračová. V Letňanech a v Brně s nimi závodila i borderka Fessy se Šárkou Seemanovou, na mistrovství ČR ji nahradila kladenská dobrmanka Rita s Martinou Červenkovou a sestavu doplnila parsonka Jackie s Katkou Meierovou. Práskové skončili na MČR na 4.místě.

Více o letňanském turnaji ZDE, o mistrovství BCCCZ ZDE, o mistrovství ČR ZDE.

      

Vrcholem sezóny se pro nás nakonec stal turnaj v německém Giessenu, na který jsme byli pozváni a který výrazně napravil náš (po událostech kolem ME v Německu) značně skeptický náhled na Němce.

Dream´s Family ve složení Bára – Terry – Angee – Tim – Jackie, posíleni o ústeckou borderku Bonnie se Stáňou Balogovou, v turnaji zvítězili.

Hop Trop Prague skončili ve složení Kitri – Leo – Jim – Fessy – Tessa – Ginny v 1. divizi na 3.místě.

Hop Trop Prásk, sice posíleni o trpasličí pudličku Baby s Klárou Mackovou a ústeckou borderku Arinu s Luckou Balogovou, avšak oslabení o borderku Fanny, skončili ve složení Mates – Robin – Arina – Alp – Baby ve 2.divizi na 6. místě. Pro Prásky to byl poslední turnaj, neboť do následující sezóny vstupují ne jako jedno, ale jako dvě družstva – Sprinters Hop Trop a Nimbus Hop Trop.

Více o turnaji v Giessenu ZDE.

Závěrem roku se HopTropové „zoficiálnili“ založením občanského sdružení Flyball Hop Trop.
Více ZDE.