Tisk Shortlink

2006

Přes zimu jsme opět rádi využili pohostinství jízdárny ve Ctěnicích a na jaře jsme se vrátili do Letňan.

Sezónu jsme začali s několika radikálními změnami – Dream´s Family se přejmenovali na Hop Trop Dreams a z družstva Hop Trop Prásk vznikla dvě nová družstva, Hop Trop Sprinters a později i Nimbus Hop Trop.

V květnu jsme absolvovali turnaj Eager´s Cup, který jsme přestěhovali do Trmic a který se poprvé běhal ve dvou divizích. Zvítězili Hop Trop Dreams ve složení Bára – Terry – Angee – Jackie – Tim – Laron, Hop Trop Prague ve složení Jim-Kitri-Leo-Pretty-Tesa skončili v 1. divizi čtvrtí. Hop Trop Sprinters při své závodní premiéře zvítězili ve 2. divizi, a to ve složení bígl Mates a pudlička Baby s Klárou Mackovou, kříženec Robin s Markétou Šulcovou, borderka Tara s Markétou Korintovou a appenzel Apollo s Jirkou Mackem.
Více o turnaji Eager´s Cup ZDE.

      

V červnu následoval turnaj v Letňanech, tentokrát jen s jednou divizí, ve kterém opět zvítězili Hop Trop Dreams (Bára – Terry – Angee – Tim – Jackie), následovaní Hop Trop Prague (Fessy – Jim – Kitri – Leo – Pretty), kníračka Pretty se svou paničkou Radkou Rajdlovou přitom měla závodní premiéru, třetími Hop Trop Sprinters (Mates – Baby – Robin – Tara – Apollo), a čtvrtými Nimbus Hop Trop, kteří měli ve složení beauceronka Berta s Evou Havlovou, Parsonka Anita s Jitkou Zedníkovou, borderkoliák Arnie se Zuzkou Smékalovou, kernteriér Alp s Dianou Vyskočilovou, pudlička Ginny s Mílou Vrbovou a borderkoliák Attila s Alenou Královou, svou závodní premiéru.
Více o turnaji ZDE.

A blížil se vrchol sezóny, kterým bylo mistrovství Evropy… ale nejdřív bylo třeba se na něj pořádně připravit a soustředit! V polovině července jsme tedy absolvovali soustředění v Trmicích (více o něm najdete ZDE), a na mistrovství Evropy ve Francii jsme vyrazili ve složení:
Hop Trop Dreams: Míša Bakrlíková + borderka Bára, Lucka Planá + borderák Terry, Jitka Slánská + borderka Angee, Ála Králová + borderák Attila, Petra Chalupníčková + kříženec Tim, Katka Meierová + Parsonka Jackie a Dan Bakrlík jako nabíječ;
Hop Trop Prague: Ivana Vlasáková + maliňačka Kitri, Šárka Seemanová + borderka Fessy, Kristýna Sulymová + kříženec Leo, Martina Točeková + kříženec Jim, Radka Rajdlová + kníračka Pretty, Jitka Zedníková + Parsonka Anita, a nabíječka Diana Vyskočilová;
Hop Trop Sprinters: Markéta Korintová + borderka Tara, Klára Macková + pudlička Baby, Jirka Macek + appenzel Apollo a bígl Mates, Markéta Šulcová + kříženec Robin, Míla Vrbová + pudlička Ginny, a nabíječ Zdeněk Korint.

Mistrovství bylo skvělé, výborně jsme si zaběhali a ještě lépe jsme se pobavili – vice se dočteteZDE.

A co víc, našim družstvům se docela dařilo – Hop Trop Dreams skončili ve 2. divizi na 2. místě v Round Robinu a na 3. místě v Double Elimination, a k tomu zaběhli nový český record – 18,50 s! Hop Trop Prague byli v Round Robinu sice až šestí, ale v Double Elimination si polepšili až na 3. místo a čas 19,07 s. Hop Trop Sprinters měli trochu smůlu na rozhodčího (náš „oblíbený“ Knedlík) i na poněkud zvláštní složení divize (některá družstva do ní očividně nepatřila) a odvezli si 4. místo ze Speed Trialu a 5. místo z Double Elimination (a nejlepší čas 21,28 s).

    

Mistrovstvím Evropy však sezóna zdaleka nekončila – čekaly nás ještě čtyři turnaje!

Srpnové mistrovství BCCCZ v Brně opět vyhráli Dreamsové, druzí skončili Prágové a čtvrtí Sprinteři. Více o turnaji ZDE.

Stejně dopadl i turnaj Trmický míček, který se koncem srpna konal v Trmicích. Potěšitelné bylo, že se sestavy našich tří družstev velice stabilizovaly a docházelo v nich pouze k drobným změnám. Více o turnaji ZDE.

K našim německým přátelům do Giessenu ale tentokrát vyrazilo kombinované družstvo Hop Trop Mix ve složení Šárka Seemannová + Fessy, Martina Točeková + Jim, Lucie Bakrlíková + Terry, Jitka Slánská + Abby, Petra Chalupníčková + Tim, Katka Meierová + Jackie, a nabíječ Dan Bakrlík. Kombinace psů z Dreams i z Prague se osvědčila a družstvo poměrně jasně zvítězilo v celém turnaji. Více se dočtete ZDE.

Mistrovství ČR ve flyballu se začátkem září poprvé konalo v Mladé Boleslavi (vice se dočtete ZDE), a také na něm naše družstva triumfovala – zvítězili Hop Trop Dreams, následovaní druhými Hop Trop Prague, třetími Hop Trop Sprinters a čtvrtými Nimbus Hop Trop, v jejichž řadách se poprvé představila jackrusselička Babsi, pozdější výrazná posila Hop Trop Prague.

    

Úspěšnou sezónu zakončil společný bowling (více ZDE) a Mikulášská (více ZDE), ale bohužel take roztržka, po které se členové družstva Sprinters rozhodli opustit Hop Trop a založit své vlastní družstvo (The Rebels).

(foto: Tomáš Seemann)