Tisk Shortlink

2007

Sezónu jsme kromě obvyklých tréninků v jízdárně ve Ctěnicích zahájili také lednovým bowlingem – více ZDE.

Na mistrovství Evropy jsme se ten rok nechystali – konalo se ve Velké Británii, a my jsme usoudili, že nám to za ty komplikace nestojí. Nakonec na něj jelo snad jen 5 družstev z kontinentální Evropy…

Jelikož jsme však (jako Flyball Club ČR) žádali o pořadatelství mistrovství Evropy 2008, přijela nám na náš oblíbený květnový turnaj Eager´s Cup belgická „inspekce“, která bedlivě pozorovala, jak na tom náš flyball je a zda si tak prestižní turnaj jakým je ME zasloužíme vůbec pořádat. Turnaj tak musel být dvoudenní – při osmnácti zúčastněných družstvech rozdělených do tří divizí a na jednom parkuru to prostě jinak nešlo. Belgická družstva Jolly Jumpers (v té době evropští rekordmané) a Lucky Jumpers byly přece jen nad naše síly, a tak skončili Hop Trop Dreams v 1. divizi „až“ třetí, avšak v novém českém rekordu 18,31 s. Složení družstva se od předchozího roku nezměnilo – Angee – Abby – Terry -Attila – Jackie – Tim.

Hop Trop Prague, za které poprvé startovala jackrusselička Babsi a jako výpomoc i borderka Bára, jasně vyhráli ve 2. divizi, stejně jako Nimbusové ve složení Berta – Kitri – Fleur – Ginny – Tesa – Alp v divizi čtvrté.

Závodní premiéru měla v našich družstvech pouze pudlička Fleur, a hned si na dráze užila pronásledování ze strany jednoho belgického teriéra…

Více o turnaji ZDE.

Krátce po Eager´s Cupu došlo k návratu části bývalých Sprinterů, kteří od nás na podzim odešli. Přidali jsme k nim pár nováčků, kteří začínali sbírat závodní zkušenosti, a tak se zrodili noví Sprinteři, kteří měli svou obnovenou premiéru koncem června na již tradičním Turnaji sladkých nadějí v Praze-Letňanech. Ve složení Lenka Jašková + borderkoliák Dasty, Markéta Korintová + borderka Tara, Aneta Jindřichová + kříženka Šiva, Květoslava Šustrová + appenzelka Alex, Míla Vrbová + pudlička Fleur a Miriam Lehoczká + boloňáček Endy skončili ve 2. divizi na 4. místě. Zvítězili v ní Nimbusové ve složení Berta – Majky – Ginny – Alp – Tesa – Anita. Kříženec Majky s Jitkou Kraftovou měl jako jediný z tohoto družstva svou závodní premiéru.

Snad poprvé od vzniku Dreamsů zvítězili jinak věčně druzí Hop Trop Prague ve složení Sára – Jim – Leo – Pretty – Babsi.

Hop Trop Dreams, oslabení o parsonku Jackie, skončili ve složení Angee – Bára – Attila – Terry – Tim na 4. místě.

Více o turnaji ZDE.

Na červencovém soustředění v Trmicích jsme se tentokrát nepřipravovali na mistrovství Evropy, ale spíš konsolidovali družstva, zejména Sprintery, jejichž sestava se teprve vylaďovala. Více o soustřeďku ZDE.

Že se to povedlo, o tom svědčily naše výsledky na srpnovém turnaji BCCCZ v Brně, kde závodilo sedm družstev v jedné divizi. Hop Trop Dreams, tentokrát již v plné síle, zvítězili (nejlepší čas 18,46 s), Hop Trop Prague si zlepšili rekord na 18,77 s a skončili druzí, Hop Trop Sprinters byli třetí a posunuli svůj rekord až na 20,47 s. Sprinteři závodili ve složení Zdeněk Korint + borderka Ninja (závodní premiéra), Míša Bakrlíková + borderka Bára, Lenka Jašková + borderák Dasty, Markéta Korintová + borderka Tara a Míla Vrbová + pudličky Fleur a Ginny. Tato sestava Sprinterům vydržela do konce sezóny i po celou sezónu následující.
Více o turnaji ZDE.

  

Na turnaji Trmický míček, konaném koncem srpna, zvítězili Hop Trop Prague ve složení Sára – Fessy – Jim – Leo – Pretty – Babsi. Hop Trop Sprinters byli překvapivě druzí (nejlepší čas 19,87 s), Hop Trop Dreams třetí.
Nimbus Hop Trop obsadili ve složení Berta – Kitri – Šiva – Tesa – Anita – Alp 3. místo ve 2. divizi.
Více o turnaji ZDE.

A byl tu začátek září a s ním vrchol sezóny – mistrovství ČR ve flyballu, konané opět v Mladé Boleslavi. Poprvé v něm zvítězili Hop Trop Prague, kteří se zlepšili až na 18,69 s; Hop Trop Dreams byli druzí, Hop Trop Sprinters (kteří se zrychlili až na 19,73 s) třetí.
Nimbus Hop Trop obsadili ve složení Berta – Kitri – Majky – Šiva – Tesa – Anita 3. místo ve 2. divizi.
Více o turnaji ZDE.

Posledním turnajem sezóny byla pro nás říjnová Budějovická tlapka. I tentokrát trimfovali Hop Trop Prague (byť závodili jen ve čtyřech – Sára – Jim – Leo – Babsi), kteří se zlepšili až na 18,54 s. Hop Trop Dreams byli druzí, Hop Trop Sprinters třetí.
Nimbus Hop Trop skončili ve 2. divizi na 4. místě, přičemž závodní premiéru měl v jejich řadách borderkoliák Deen s Alicí Říhovou a papillon Tim s Lenkou Jaškovou.
Více o turnaji ZDE.

S napětím jsme vzhlíželi k následující sezóně, kdy se mělo mistrovství Evropy konat u nás v České republice…

(foto: Tomáš Seemann a Pavel Humpolec)